Wydarzenia z lat ubiegłych

Rok szkolny 2018/2019 »   Rok szkolny 2017/2018 »   Rok szkolny 2016/2017 »  Rok szkolny 2015/2016 »   Rok szkolny 2014/2015 »   Rok szkolny 2013/2014 »  Rok szkolny 2012/2013 »  Rok szkolny 2011/2012 »   Rok szkolny 2010/2011 »  Rok szkolny 2009/2010 »   Rok szkolny 2008/2009 »  Rok szkolny 2007/2008 »  Rok szkolny 2006/2007 »

Wydarzenia w roku szkolnym 2019/2020

Po nitce do …. kodu QR

Działo się w szkolnej bibliotece. Stoliki, na każdym z nich egzemplarz Mitologii Jana Parandowskiego, karta z zdaniem (odważni mogą sprawdzić swoją wiedzę: »»»), czarny długopis i trzy pochylone w skupieniu głowy…    
Reprezentacje wszystkich tegorocznych klas pierwszych w składzie – 1ż (G): Kacper Kozieł, Teresa Derewecka, Piotr Suleja, 1t (G): Hanna Farbicka, Oliwia Nowakowska, Agata Korotusz, 1t (P): Julia Błotko, Mateusz Śliwa, Maja Koziarczyk, 1ż (P) Szymon Rutkowski, Patryk Kulski, Emilia Wielicka walczyły  dzisiaj (23.10.2019) o tytuł znawcy greckich i rzymskich mitów. Każda z drużyn miała za zadanie w jak najkrótszym czasie odpowiedzieć na 10 pytań, a następnie nanieść poprawne odpowiedzi na arkusz z kodem QR i odczytać go. Zwyciężyła klasa 1t (G) – GRATULUJEMY!

Zwycięzcy otrzymali w nagrodę Słowniki związków frazeologicznych (pochodzących z mitologii) i bardzo dobre oceny z języka polskiego, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy, smaczne muffinki i (taką mamy nadzieję) porcję wiedzy do wykorzystania przy nadarzającej się okazji – np. na najbliższym sprawdzianie ;)

DO ZOBACZENIA NA KONKURSIE SPRAWDZAJĄCYM WIEDZĘ O POZOSTAŁYCH LEKTURACH
SZCZEGÓŁY WKRÓTCE 

konkurs mitologiczny  zdjęcia »»»

Złote tenisistki

Nasze złotka Justyna Drogoś i Patrycja Kukla z klasy 3d na pierwszym miejscu w TYSKIEJ LICEALIADZIE. Nasze tenisistki pokonały reprezentacje wszystkich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w Tychach. Gratulujemy i dziękujemy Wam Dziewczyny. Justyna i Patrycja będą reprezentować naszą szkołę na zawodach rejonowych. Trzymamy za Was kciuki. 
W Tyskiej Licealiadzie nasi reprezentanci Dawid Biesiadecki i Stanisław Olszówka również zaprezentowali wysoki poziom umiejętności i również im dziękujemy i gratulujemy. 

tenis   zdjęcia »»»

Obsługa podczas Jubileuszu SP37

15 października 2019 r. Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach obchodziła Jubileusz 35-lecia. Po części oficjalnej uroczystości, zaproszeni goście zostali zaproszeni na  poczęstunek.
W obsługę gastronomiczną zaangażowali się uczniowie naszej szkoły: Magdalena Kula, Wiktoria Grela, Teresa Derewecka, Stanisław Olszówka, Weronika Gąsior, Klaudia Wieloch, Dagmara Cichoń. Młodzież pomogła przygotować wykwintne kanapki, podawała napoje  gorące oraz zimne, ciasta i zakąski. Kelnerzy dbali o porządek na stołach a także o to by goście byli zadowoleni.

obsługa  zdjęcia »»»

Kulinarny Ogień  dla Świetlikowa

W niedzielę 13 października na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach  zorganizowano imprezę charytatywną Kulinarny Ogień dla Świetlikowa. Zebrane pieniądze trafiły na konto budowy hospicjum dla dzieci w Tychach.
Jedną z atrakcji dnia był konkurs kulinarny "Z gruntu najlepsze" dla uczniów szkół gastronomicznych. W zmaganiach wystartowało 6 zespołów trzyosobowych z Żarek, Olkusza, Katowic, Sosnowca, Jaworzna i Tychów. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Kowalik 3d, Zuzanna Kątny 3d i Mateusz Migdalewicz 3kg. Zadaniem młodzieży było przygotowanie dania głównego ze szczególnym uwzględnieniem warzyw sezonowych.  Zdobyliśmy 4 miejsce. Uczestniczy otrzymali mnóstwo wartościowych nagród dla siebie oraz dla szkół, które reprezentowali.
Kolejnym wydarzeniem tej imprezy była "Haja na wykopki", czyli wielka bitwa kulinarna w której wzięli udział uczniowie klas pierwszych: Zuzanna Bula 1żP i  Kuba Tomaszczyk  1żG.
To był piękny jesienny dzień, któremu przyświecała piękna inicjatywa, inicjatywa niesienia pomocy innym.
"Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz” (autor nieznany).

KULINARNY OGIEŃ DLA ŚWIETLIKOWA  zdjęcia »»»


Obsługa w Zabrzu

Kolejny raz zameldowaliśmy się w Restauracji pod Kasztanami w piątek - 4 października 2019. W Zabrzu mieliśmy zająć się obsługą gości zaproszonych na Dzień Budowlańca.  Podzieliliśmy stoliki. Każdy dostał mniej lub bardziej wymagających gości;). Nasza praca - uzupełnianie napojów, podawanie kolejnych potraw, wymiana zastawy stołowej i sztućców - to na sali, natomiast na kuchni polerowanie szkła i sztućców, składanie serwetek, dbanie o porządek i czystość i wiele innych....  Czas pędził w rytmie hitów zagranych przez zespół muzyczny i didżeja. Goście bawią się bardzo dobrze do godz. 3.00. Następnie sprzątamy salę sprawnie i bez większych problemów, przygotowujemy również stoły na kolejne spotkania i uroczystości, które mają się odbyć za kilka godzin.  Gdy wszystko już odpowiednio zorganizowane możemy wracać do Tychów.  Większość z nas była 24 godziny na nogach. Formę kelnerską (jeżeli taka istnieje) mamy coraz lepszą;)) Impreza udana, a jak szykownie wyglądaliśmy, zobaczcie sami....

 

 obsługa  zdjęcia »»»

 

Drużyna w składzie: Julia Borkowska 3d, Karolina Cyganik 3ż, Weronika Gąsior 4ż, Zuzia Kątny 3d, Agnieszka Mych 3ż, Daria Mykhailyk 2ż, Nina Orszulik 3d, Klaudia Wieloch 4ż, Tomek Bogacki 1żG, Kacper Kozieł 1żG, Kuba Tomaszczyk 1żG, Bartek Plewa 3d

Rajd Gwiaździsty z Książką

1 października bieżącego roku uczniowie klasy 1ż(G) uczestniczyli w V Tyskim Rajdzie Gwiaździstym z Książką zorganizowanym przez Sekcję bibliotekarską przy ZO ZNP w Tychach oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Katowicachi Muzeum Miejskie w Tychach pod hasłem „Zaczęło się w Tychach…”.  
Viktor Jendroszczyk i Kacper Kozieł oraz pani Dorota Pardon wyruszyli około godziny 12.00 spod budynku szkoły, aby po godzinie szybkiego marszu zameldować w Mediatece zrealizowanie zadania, polegającego na rozwiązaniu quizu dotyczącego powstań śląskich (tu możecie sprawdzić swoją wiedzę: link).  Na miejsce spotkania przybyły też delegacje z innych tyskich szkół.
Uczestnicy rajdu zaprezentowali przyniesione ze sobą książki opowiadające o powstaniach, wysłuchali poświęconego tej tematyce wykładu, który wygłosiła pani Agnieszka Ociepa-Weiss, a następnie zapoznali się ze zgromadzonymi na wystawie materiałami prasowymi.
Wszystko, co ciekawe, szybko się jednak kończy, zatem … do zobaczenia za rok – na VI Tyskim Rajdzie… 😊

rajd  zdjęcia »»»

Pamięć o żołnierzach poległych na frontach II wojny światowej 

Wrzesień jest w Polsce miesiącem pamięci o żołnierzach poległych na frontach II wojny światowej oraz tych, którzy ginęli na „nieludzkiej ziemi”, w Katyniu, Miednoje, Starobielsku oraz z rąk banderowców. Aby uczcić ich pamięć oraz oddać  im hołd jak co roku złożyliśmy kwiaty pod pamiątkową tablica dowódcy pociągu pancernego Jana Rybczyńskiego. 

pamięć  zdjęcia »»»

Wybory samorządu uczniowskiego

Wybory samorządu uczniowskiego na rok 2019/2020 już za nami.
Nad poprawnością głosowania czuwała Komisja w składzie:
Natalia Lisicka klasy pierwsze
Patrycja Maślanka klasy drugie
Nina Orszulik klasy trzecie
Julia Baron klasy czwarte
oraz Kacper Kołodziejczyk, który reprezentował Komisję w ostatnim dniu wyborów.

Nasza szkoła liczy 347 uczniów, poprawny głos oddało 117 uczniów. Głosowało 34% społeczności uczniowskiej
Większością głosów obdarzony zaufaniem i wybrany na przewodniczącego ZS nr 7 w Tychach został  RAFAŁ PUCHAŁKA uczeń klasy 2ż.

wybory  zdjęcia »»»

Zawody tenisa stołowego

Tradycyjnie co roku w naszej szkole organizowane są zawody tenisa stołowego, w których biorą udział reprezentanci wszystkich klas w kategorii dziewcząt i chłopców. Tegoroczne rozgrywki odbyły się w sportowej i miłej atmosferze na bardzo wysokim poziomie.
Zwycięzcy zawodów
dziewczęta
I miejsc Patrycja Kukla klasa 3d
II miejsce Justyna Drogoś klasa 3d
III miejsce ex aequo Bąk Róża klasa 2ż Tomira Jillek klasa 3tż
chłopcy
I miejsce Stanisław Olszówka klasa 1żg
II miejsce Dawid Biesiadecki klasa 1żp
III miejsce Dawid Trukała  klasa 4tż
Na zawodach szkolnych w Tyskiej Licealiadzie reprezentować nas będą Patrycja Kukla i Justyna Drogoś oraz Stanisław Olszówka i Dawid Biesiadecki. Liczymy na Was!!!!
Gratulujemy i życzymy sukcesów sportowych.

tenis  zdjęcia »»»

Oui Silésie VI - Edukacja dla gospodarki

25 września 2019 r. w tyskiej Andromedzie odbyło się VI Międzynarodowe Forum Biznesu Tak Śląskie/Qui Silesie. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: Edukacja dla  gospodarki. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele samorządu, nauki, organizacji pozarządowych oraz biznesu. Zaproszeni goście dyskutowali o kompetencjach zawodowych, które wpływają na rozwój pracownika. Po części oficjalnej przyszedł czas na catering. Serwowane przez naszą młodzież zakąski oraz francuskie makaroniki powstały w Restauracji The Piano. W ich przygotowanie również włączyli się uczniowie ZS7.

 Oui Silésie VI - Edukacja dla gospodarki  zdjęcia »»»

zobacz też filmik »»»

Dzień Otwarty - Maspex

17 września uczniowie klas 4d i 4ż  skorzystali z zaproszenia firmy Maspex i wybrali się  na zorganizowane Dni Otwarte. Podczas wizyty młodzież zwiedziła zakład - hale produkcyjne, magazyny a także nowoczesne centrum logistyczne. Rozmawialiśmy o produkcji, nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, surowcach a także  opakowaniach i marketingu. Zapoznano uczniów z polityką firmy a także  ze ścieżką kariery i możliwością rozwoju. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał upominki (produkty marki Tymbark, Lubella, Łowicz). Warto było uczestniczyć w takim  wydarzeniu!

maspex  zdjęcia »»»

Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach

Sobota 7 września. Spotykamy się przed szkołą: Sandra Błońska 3kg, Paulina Bobla 2ż, Karolina Cyganik 3tż, Julia Izydorczyk 3d, Zuzia Kątny 3d, Magda Kowalik 3d, Ola Majewska 3d, Agnieszka Mych 3tż, Nina Orszulik 3d, Martyna Woźniak 3kg, Tomek Bogacki 1żG, Mateusz Migdalewicz 3kg, Maciek Pena 4d, Dawid Saszczak 2ż, Arek Zaborowski 4d. Dla niektórych to pierwsza obsługa, inni mają większy bagaż doświadczeń. Jedziemy do Gliwic. Tam na hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice odbędzie się uroczysta gala 25-lecia Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. Zaproszono 600 gości z różnych dziedzin: polityki, nauki, przemysłu, biznesu. Gwiazdą uroczystości będzie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". 
Tyska drużyna kelnerów zasila szeregi "Kasztanów" z Zabrza. Zabieramy się do pracy. Roznosimy napoje, polerujemy szkło, porcelanę i sztućce. Zakąski wędrują na stoły. Przyszedł czas na zmianę garderoby: czarne spodnie, biała koszula, wygodne buty oraz zapaska z logo kasztanów. Gromadzimy się na odprawie. Pani kierownik sali przydziela obowiązki - kelnerka, kuchnia, bufet kawowy. Przybywają goście. Rozpoczyna się część oficjalna gali - przemówienia, nagrody, odznaczenia. Około godz. 19:30 wydajemy kolację. To nasza chwila prawdy; 600 porcji wychodzi w 20 min. To bardzo dobry czas:). Goście konsumują kolację a my przygotowujemy szarlotkę. Jest sygnał do zbiórki naczyń po kolacji. Raz, dwa i stoliki uprzątnięte. Wychodzi szarlotka. Swój koncert rozpoczyna zespół Pieśni i Tańca Śląsk, a następnie kolejni artyści. Dbamy o samopoczucie uczestników gali, uzupełniamy napoje, porządkujemy stoliki, zasilamy słodki bufet w ciasto, desery i owoce. Czas biegnie.... Około godz. 1:30 słyszymy ostatnie rytmy muzyki. Goście opuszczają halę Areny. I teraz dopiero zaczyna się "zabawa", a raczej ciężka praca dla nas. Do polowej kuchni na zmywak trafiają sztućce, talerze, półmiski, filiżanki, kieliszki i longi. Są tego setki. Kolejne samochody podjeżdżają i zabierają piece konwekcyjne, sprzęt kuchenny, dekoracje, kwiaty w doniczkach i całą resztę dobytku restauracji. Tymczasem na sali.... ściągamy pokrowce z krzeseł, obrusy i serwetki zbieramy do worków. Demontujemy stoły. Z całego dnia to najcięższa praca. Na szczęście pracowita z nas grupa, działamy sprawnie, pomagamy sobie wzajemnie. I chociaż to środek nocy siły i humoru nam nie brakuje:). Po dobrze wykonanej pracy, wracamy do domu, do Tychów. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Otrzymaliśmy sporo dobrego słowa i pochwał od organizatorów. Już wkrótce znowu się spotkamy:) 
Młodzieży!! - za Wasze zaangażowanie i siłę oraz serce do pracy, bardzo bardzo dziękuję!! 

Agnieszka Kasprzyszyn

galazdjęcia »»»

Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach

Nowy rok szkolny jeszcze oficjalnie się nie rozpoczął a my już w akcji.....
30 sierpnia 2019 r.  w  plenerach Pałacu w Brynku odbyła się uroczysta gala jubileuszowa z okazji 25-lecia Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach. Wśród zaproszonych  400 gości  - przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich oraz samorządowych.  Najlepszym przedsiębiorcom wręczono nagrody, statuetki i wyróżnienia. W części artystycznej wystąpił Andrzej Lampert oraz Orkiestra Opery Śląskiej w Bytomiu. Uroczysta kolacja, bufet zimny i gorący przygotowała Restauracja Pod Kasztanami z Zabrza.  A nasza jedenastka (Ola Cinialska 2t, Ola Majewska 3d, Zuzia Kątny 3d, Julia  Borkowska 3d,  Martyna Woźniak 3kg, Sandra Błońska 3kg, Agnieszka Mych 3tż, Karolina Cyganik 3tż, Tomasz Bogacki 1żG,  Mateusz Migdalewicz 3kg),   dbała o profesjonalny  serwis, uzupełniała napoje i  spełniała życzenia gości. Poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Brawo drużyna  ZS7 !! 

Gala  zdjęcia »»»

Rozpoczęcie roku Szkolnego

Życzymy wszystkim radosnego i pełnego sukcesów roku szkolnego. 

rozpoczęcie