Staż w Andaluzji 2021

RelacjE uczestników Grupy 2

Staż unijny „Drogą alpejską i śródziemnomorską poprzez smaki, tradycje i kulturę zdobywamy nowe umiejętności zawodowe i interpersonalne” został zrealizowany w hotelu Costa del Sol w Andaluzji u wybrzeża Morza Alborańskiego.
KUCHNIA CIEPŁA
Program Erasmus+ pokazał nam, że praca w kuchni wcale nie jest taka łatwa. Nauczyłyśmy się wielu przydatnych technik stosowanych w gastronomii. Miałyśmy możliwość poznania interesujących ludzi, podszkolenia języka angielskiego zawodowego, ale także nauczenia się podstawowych słów w innych językach. Pracując w kuchni z osobami reprezentującymi różne narodowości mogłyśmy przełamać barierę językową, poznać inną kulturę i kraj. Zrozumiałyśmy, że gotując można się też dobrze bawić, ale również, że jest bardzo wymagająca praca. Jako praktykantki miałyśmy możliwość nauczyć się odpowiedzialności oraz cierpliwości. Każdego dnia aż do samego końca otrzymywałyśmy wsparcie, dobroć i troskę. Śmiało możemy stwierdzić, że czuliśmy się tutaj jak w domu... 
przeczytaj całą relację ze stażu »»»

Relacja Pauliny Bobli »»»

Relacja Aleksandry Cinalskiej »»»

Relacja Emilii Goldy »»»

Relacja Matyldy Gwóźdź »»»

Relacja Wiktorii Kocurek »»»

Relacja Magdaleny Kuli »»»

Relacja Martyny Manzel »»»

Relacja Darii Mykhailyk »»»

Relacja Dominiki Porady »»»

Relacja Joanny Wołowskiej »»»


Relacje grupy 1

andaluzja zdjęcia »»»

La Alcaidesa 

Tegoroczne praktyki w ramach programu Erasmus+ odbywały się w miejscowości La Alcaidesa w pobliżu gmin La Linea de la Concepcion i San Roque. Jest to małe miasto, a właściwie resort wypoczynkowy w okręgu Kadyks w Andaluzji. Znajdują się tutaj ośrodki wakacyjne, w tym największy z nich - hotel Aldiana Club Costa del Sol, w którym miałyśmy praktykę.  czytaj dalej »»»

Praca

Podczas stażu Erasmus+ w Andaluzji przez 20 dni, razem z innymi praktykantami (Karoliną Bober, Wiktorią Grelą i Adrianem Kłapytą), pracowałam w kuchni hotelu Aldiana Club Costa del Sol. Dzięki tym praktykom mogłam przekonać się jak wygląda przygotowywanie posiłków dla wielu osób (ok. 600 gości) oraz praca zagranicą.  czytaj dalej »»»

Praca za barem 

Praca na barze to nie tylko sporządzanie szokujących swoim wyglądem i zachwycających smakiem drinków, ale także wykonywanie takich czynności jak polerowanie naczyń szklanych (głównie kieliszków), zmywanie i wyparzanie tych naczyń, sprzątnie na stolikach i oczywiście to, co najciekawsze, czyli wydawanie napojów zamówionych przez klienta.
czytaj dalej »»»

Praca w kuchni 

W lipcu 2021 r. odbyłem staż w ramach programu Erasmus+. Pracowałem w hiszpańskim hotelu Aldiana Club Costa del Sol w Andaluzji. Praca w kuchni, którą wykonywałem podczas tego stażu, to była najlepsza rzecz, jaka mogła mi się przydarzyć. Nauczyłem się bardzo dużo, ale przede wszystkim udało mi się przełamać lęk przed odzywaniem się w innym języku.  czytaj dalej »»»

Hotel

Aldiana Club Costa del Sol to rodzinny czterogwiazdkowy hotel w tradycyjnym stylu. W ofercie hotelu znajdują się aż 334 pokoje wyposażone w wannę/lub prysznic, toaletę, niektóre z bidetem, suszarkę do włosów, balkon lub taras, telefon, telewizor, mini bar, sejf i klimatyzację/ogrzewanie.  czytaj dalej »»»

Andaluzja

Andaluzja to region w południowej Hiszpanii. Stolicą jest Sevilla. Najludniejsza i druga pod względem powierzchni wspólnota autonomiczna. Graniczy na północy z Estremadurą i Kastylią- La Manchą, na wschodzie Murcją, a na zachodzie z Portugalią.  czytaj dalej »»»

Sewilla

Na wycieczkę do Sewilli pojechaliśmy autokarem. Podróż trwała ok. 2h. Na miejscu czekał na nas przewodnik, który mówił w języku angielskim. Nie było to jednak większym problemem, ponieważ opiekunowie tłumaczyli nam, gdy czegoś nie zrozumieliśmy. czytaj dalej »»»

Gibraltar

Erasmus + to nie tylko praca. Podczas stażu realizowaliśmy również program kulturowy, a jednym z jego punktów była wycieczka i wejście na Gibraltar. Jest to miasto należące do Wielkiej Brytanii, zajmuje powierzchnię ok. 6,5km, a mieszka w nim ok. 34 tys. obywateli.
czytaj dalej »»»

Komunikacja

Wyjazd na praktyki do Hiszpanii uważam za bardzo udany. Podszkoliłam tam swój język angielski i nauczyłam się podstawowych zwrotów z języka hiszpańskiego. Poznałam niesamowitych ludzi i zobaczyłam jak wygląda praca w hotelu. Chętnie wróciłabym do tamtego miejsca. Hiszpania to naprawdę piękny kraj, a hotel w którym pracowałam był zjawiskowy. Jedyny minus jaki zauważyłam to to, że praktyki trwały zbyt krótko. Mam nadzieję, że i w następnym roku uda mi się pojechać na staż. Polecam każdemu taki wyjazd.  czytaj dalej »»»

Urodziny

Przedostatniego dnia kończącego się stażu w Hiszpanii zostaliśmy zaproszeni na uroczystą kolację. Wszyscy byli ubrani elegancko, salę pięknie przystrojono, a animatorzy czekali na nas z ogromnym tortem lodowym przed hotelową restauracją. Po wejściu do restauracji zostaliśmy zaproszeni do stolika, który naszykowano specjalnie dla nas. czytaj dalej »»»


REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA  Lato 2021

Lista osób zakwalifikowanych - zauktualizowana o rekrutację uzupełniającą

Wyniki rekrutacji »»»

Regulamin »»»            

Wniosek »»»

Lato 2020


Zebrania uczestników staży i ich Rodziców odbędą się:

Teneryfa i Portugalia - 3 marca 2020, godz. 17.00, mała sala gimnastyczna

Obecność obowiązkowa

Regulamin naboru »»»

Wniosek »»»  

Dane osobowe - oświadczenie »»»

Oświadczenie nr konta »»»

Kreator Europass cv online

Europass CV_instrukcja_ENG »»»

Europass CV_instrukcja_POL »»»logo erasmus