Znajdź naszą szkołę na ogólnopolskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów


Przegląd talentów 2015

Warsztaty wokalne Roksany Ślawskiej

Pamiątkowy zapis z warsztatów wokalnych Roksany Ślawskiej - zwyciężczyni konkursu talentów w Zespole Szkół nr 7 w Tychach.
Roksana w nagrodę otrzymała ufundowane przez Studio Edukacji Muzycznej MULTISTAGE w Tychach warsztaty wokalne oraz możliwość nagrania w studiu nagrań.

Przegląd talentów 2013

  zobacz »»»

Odkrywamy talenty

Beskidzki konkurs młodych kucharzy

29 października 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie odbył się VI Beskidzki Konkursu Młodych Kucharzy.
Nasza reprezentantka, Monika Świderska, z kl. 4f zajęła w konkursie 2 miejsce. Przygotowała ona Tartaletkę z mielonym mięsem i sałatką z pieczonych pomidorków z sosem bazyliowym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs młodzieży szkół gastronomicznych 
w przyrządzaniu potraw z karpia

20 września 2014 na rynku w Skoczowie odbyły się Mistrzostwa w Przyrządzaniu Potraw z Karpia dla Uczniów Szkół Gastronomicznych. Filip Niewiadomski i Kamil Świdziński – uczniowie klasy 4f - przygotowali "Klasyczny filet z karpia" i zdobyli w konkursie pierwsze miejsce. Gratulujemy!!! 

potrawy z karpia

Lekkostrawna matematyka

Liczby całkowite są dane od Boga, wszystkie inne wymyślili ludzie     
Leopold Kronecker     

28 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole konkurs „Lekkostrawna matematyka”. Wzięło w nim udział 24 uczniów z trzech tyskich szkół: z Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół nr 6 oraz Zespołu Szkół nr 7. Uczniowie musieli się zmierzyć z zadaniami zamkniętymi i otwartymi, których tematyka dotyczyła własności liczb rzeczywistych i funkcji.
Mateusz Ochojski, uczeń kl. 2ż zajął w konkursie drugie miejsceMichał Bremek, uczeń kl. 1ż - czwarte. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

lekkostrawna matematyka

VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO 

11 kwietnia 2014 r. w ZS nr 6 odbył się VIII Międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego dla uczniów technikum. Konkurs sprawdzał umiejętności językowe oraz wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.
Nasze uczennice Karolina Stalmach 2d i Jessica Noras 2t zdobyły I miejsce. Gratulujemy! 

Konkurs kulinarno-Językowy

4 marca 2014 roku odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Kulinarno-Językowego. Składał się z on dwóch etapów. Pierwszy polegał na napisaniu
w języku obcym przepisu kulinarnego na danie główne. Drugi, do którego zakwalifikowało
się 11 uczestników, polegał na przygotowaniu opisanej potrawy i zrelacjonowaniu
w języku obcym czynności, które zostały wykonane. 
Na podium stanęli uczniowie naszej szkoły:
I miejsce zajęła Dorota Staniczek z kl. 4f,
II miejsce Dominika Mazurek z kl. 2ż,
III miejsce Sylwia Wszołek z kl. 2d. 
Wyróżnienie zdobyli: Paweł Kmiecik z kl. 4f i Maciej Resztak z kl. 2ż.

5*Globtroter

9 stycznia 2014r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Turystyczno - Hotelarski "5* Globtroter". Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności oraz integracja uczniów, którzy kształcą się w zawodzie Technik Obsługi Turystycznej
oraz Technik Hotelarstwa.
II i III miejsce zdobyły uczennice klasy 2t (II miejsce: Ania Staniewska i Ewelina Świerkot, III miesce: Karina Zając i Jessica Noras).

rodzinne gotowanie

Rodzinne gotowanie może być dobrą zabawą. Przekonali się o tym uczestnicy konkursu, który odbył się 10 grudnia w naszej szkole.Tematem kuchennych zmagań były tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe.
Zdaniem jury najlepsze okazały się makówki przygotowane przez Monikę Świderską oraz jej mamę 2 miejsce zajęły łazanki z aksamitnym wytrawnym sosem
z pietruszkowym pesto przygotowane przez Pawła Kmiecika wraz z bratową.
3 miejsce zajęła moczka przygotowana przez Łukasza Porwit i jego siostrę.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

etap okręgowy XVI Olimpiady Wiedzy o Żywności

6 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbył się etap okręgowy XVI Olimpiady Wiedzy o Żywności (woj. opolskie, śląskie i małopolskie - razem 32 osoby).  Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice z klasy 4a (Malwina Ryszka, Dominika Sałaciak, Klaudia Jonienc i Aleksandra Waluś).
Malwina Ryszka zajęła 2 miejsce i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie sie w dniach 27-28 marca w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy!!!

Mistrzostwa Miasta Amatorów w Pływaniu 

17 listopada na Krytej Pływalni w Tychach odbyły się Mistrzostwa Miasta Amatorów 
w Pływaniu
. Zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej mieli do przepłynięcia dystans 25 lub 50m stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym. 

Uczennica klasy 1t Weronika Kroczek zdobyła aż 3 medale:

3 miejsce stylem dowolnym
2 miejsce stylem grzbietowym
2 miejsce stylem klasycznym.

Serdecznie gratulujemy:)

Tarnogórski Konkurs Poetycki

21 czerwca 2013 r, w Pałacu w Rybnej odbył się uroczysty finał XX Tarnogórskiego Konkursu Poetyckiego im. księdza Jana Twardowski. Konkurs miał prowokować
do poetyckich rozmyślań nad światem i życiem oraz do dzielenia się własnymi przeżyciami  na temat zawiłości duszy w sposób pełen pogody i humoru.
Na konkurs nadesłano 250 prac z całej Polski. Uczennica kl. 1ż Monika Franiak, zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Jej wiersz został opublikowany
w wydanym z tej okazji tomiku poezji.
Serdecznie gratulujemy!!!

        

Wojewódzki konkurs gastronomiczny "Młodzi Gotują"

28 maja 2013, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej odbyła się piąta edycja wojewódzkiego konkursu kulinarnego dla szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym pt.: "Młodzi gotują 2013". W zmaganiach uczestniczyło 30 uczniów ze szkół województwa śląskiego: z Wodzisławia Śląskiego, Żor, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Jaworza, Bielska-Białej, Jastrzębia Zdroju, Ornontowic, Piekar Śląskich, Lubina, Bytomia, Siemianowic Śląskich, Rybnika i Wodzisławia Śląskiego.
Tychy reprezentował zespół w składzie Natalia Grzesik i Natalia Jakubiak z klasy 3au. Dziewczyny zdobyły wyróżnienie za trafny dobór garnie do deseru. Gratulujemy!!!

             

Festiwal Tyskiej Nadziei

9 kwietnia w Teatrze Małym odbyła się  druga edycja Festiwalu Tyskiej Nadziei
W tym roku przebiegał on pod hasłem „Empatia – bliskie spotkanie z chorym i jego rodziną”. Do udziału w tegorocznym konkursie zgłosiło się sześć tyskich placówek oświatowych.
Tegoroczny Festiwal wygrały nasze reprezentantki: Barbara Dąbrowska i Monika Poraj. Dziewczyny samodzielnie napisały słowa i skomponowały muzykę do piosenki „Nie jesteś sam”. Gratulujemy!

     

Super kucharz

5 kwietnia br. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku odbył się konkurs ,,Super Kucharz 2013".
W konkursie brali  udział  uczniowie  ze szkół z Gliwic, Żor, Rybnika oraz dwoje naszych reprezentantów. III  miejsce zajęła  Dorota Płonka (klasa 4f), natomiast IV miejsce - Daniel Nieszporek (klasa 4f). 

     

Na skrzydłach wyobraźni

5 kwietnia 2013r. odbył się, w 1LO w Mikołowie, finał X Powiatowego Konkursu Literackiego "Na Skrzydłach Wyobraźni". W kategorii poezja 3 miejsce zajęła uczennica kl 1ż, Monika Franiak. Gratulujemy!

     

Międzyszkolny konkurs kulinarno-językowy

8 lutego 2013 odbył się w naszej szkole drugi etap międzyszkolnego konkursu kulinarno-językowego. Uczniowie przyrządzali potrawy, a następnie w języku angielskim bądź niemieckim omawiali sposób przygotowania swojego dania. 
Drugie miejsce w konkursie zdobyła Monika Obrochta, a trzecie Sylwia Wszołek. Obie uczennice reprezentowały naszą szkołę. Gratulujemy.

   

Muzyczne tete-a-tete z angielskim

Uczennica klasy 1t, Roksana Ślawska uzyskała 2 miejsce w rejonowym konkursie "Muzyczne tete-a-tete z angielskim" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. 

     

człowiek - zagadka życia

10 stycznia 2013 w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbył się V Rejonowy Konkurs Biologiczny: „Człowiek – zagadka życia. Nasze uczennice zajęły I i III miejsce w tym konkursie.

1 miejsce - Monika Świderska, kl. 2f
3 miejsce
- Smolorz Ewelina, kl. 4d

     

Nasze piłkarki ręczne mają brąz

19 grudnia 2012 r. w hali MOSiR-u w Tychach odbył się Powiatowy Finał Piłki Ręcznej Dziewcząt. Na parkiecie hali stanęły 4 najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach. Nasze szczypiornistki uległy zawodniczkom z ZS nr 1 (11:21) oraz pokonały zespół z ZS nr 2 (15:5). Dzięki zaciętej grze dziewczyny zdobyły 3 miejsce.

     

Drużyna: Ściebior Natalia 3t, Waszczuk Marlena 3au, Tarasek Klaudia 3au, Wątróbka
Kasia
3au, Goss Karolina 3au, Stachura Dorota 3au, Kobiór Wiktoria 1d, Machulec
Daria
1d,  Dębecka Justyna 1ż.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

17 grudnia 2012 r. W Zespole Szkół nr 4 w Tychach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendium zostało przyznane
za najwyższe wyniki w nauce w roku szkolnym 2011/2012. Wśród nagrodzonych znalazła się Barbara Dąbrowska, uczennica klasy 3D.
Basi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

Gra miejska "Trzy sektory - jedno miasto"

11 października 2012 zorganizowana została w Tychach gra miejska: "Trzy sektory - jedno miasto". Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Roksana Ślawska, Anna Staniewska, Magda Wojciechowska i Marek Dominiec zajęła 1 miejsce.
GRATULUJEMY!

       


Młodzi gotują

23 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej odbył się wojewódzki konkurs pt. "Młodzi Gotują". Na konkurs przybyli uczniowie m. in. z Katowic, Sosnowca, Koniecpola, Jastrzebia Zdroju, Bytomia, Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Zawiercia i Ornontowic. Pojawiła się także reprezentacja włoska. 
Konkurs składał się z 2 części. Pierwszą była część pisemna dotycząca ogólnych wiadomości o deserach, a w drugiej części współzawodnicy mieli doprzygotowania 2 rodzaje potraw - naleśnik jako przystawka oraz naleśnik jako deser. 
1 miejsce zajęły uczennice naszej szkoły Monika Świderska (1f) i Monika Poraj (1ud).
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

   

II Tyskie Dyktando Języka Angielskiego

28 marca 2012 r. w Zespole Szkół nr 2 w Tychach odbyła się II edycja Tyskiego Dyktanda Języka Angielskiego.
Uczennica klasy 4t, Bożena Kropiwiec zdobyła 3 miejsce. Gratulujemy!


Rok obrzędowy na ziemi pszczyńskiej

Uczennica kl. 2D Barbara Dąbrowska zdobyła 1 miejsce, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, w konkursie literackim na recenzję wystawy Rok obrzędowy na ziemi pszczyńskiej,  organizowanym przez Muzeum Miejskie w Tychach. Gratulujemy!

 

Sprawny hotelarz

20 lutego 2012 w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku odbył się międzyszkolny konkurs pt. Sprawny Hotelarz. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa rozwiązywali test złożony z pytań sprawdzających wiedzę z zakresu organizacji pracy w hotelarstwie i obsługi konsumenta, jak również opracowywali skróconą wersję projektu realizacji prac związanych z obsługą gości w obiekcie hotelarskim. 
Bożena Kropiwiec zdobyła I miejsce. Gratulujemy!

       

Koszykówka

24 stycznia reprezentacja Szkoły w koszykówce dziewcząt zdobyła II miejsce
w Tychach
.

Młode Talenty

18 stycznia 2012 r. w Teatrze Małym w Tychach podczas 21 edycji konkursu Młode Talenty nasi uczniowie byli wśród najlepszych!!!!!!

I miejsce Patryka Stokłosy (2H) w kategorii scenicznej  i sukces Marty Perkowskiej (3D) - najwyższe wyróżnienie w kategorii plastycznej podczas konkursu prezentowanego na bardzo wysokim poziomie to ogromna satysfakcja.
MARCIE I PATRYKOWI GRATULUJEMY!

PIłka rEczna

17 stycznia 2012 reprezentacja Szkoły w piłce ręcznej dziewcząt zdobyła II miejsce
w zawodach rejonowych

21 grudnia 2011 reprezentacja Szkoły w piłce ręcznej dziewcząt zdobyła I miejsce
w Tychach
.
Skład: Karolina Goss, Dorota Staniczek, Dorota Stachura, Katarzyna Wątróbka, Ewelina Chmilecka, Karolina Toczek, Marlena Waszczuk, Patrycja Kopańska, Anna Żołneczko, Natalia Ściebior i Klaudia Tarasek.

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

11 stycznia 2012 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Uczennica Bożena Kropiwiec z klasy IVt zdobyła I miejsce i będzie reprezentować naszą szkołę w etapie ogólnopolskim w Kołobrzegu. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

       

Nasi KUCHARZE są SUPER!!!

25 listopada 2011 uczniowie Browarnika mieli okazję sprawdzić swoje przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Zostaliśmy zaproszeni przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku na konkurs Super Kucharz 2011. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 50 pytań (technologia gastronomiczna, podstawy żywienia człowieka). W części drugiej zawodnicy rozwiązywali skrócony projekt realizacji prac związany z organizacją wyżywienia dla określonej grupy konsumentów. Dwójka naszych reprezentantów z klasy 4f spisała się wyśmienicie!  
Paweł Dubiel - II miejsce , Bartosz Kurzeja - III miejsce!! 
Wyniki potwierdziły dobrą formę chłopaków przed zbliżającym się egzaminem zawodowym. Gratulujemy sukcesu!!!

     

Gęsina św. Marcina

10 listopada 2011 r. w Wodzisławiu Śląskim odbył się wojewódzki konkurs kulinarny Gęsina św. Marcina zorganizowany w ramach I Śląskiej Jesieni Kulinarnej w Ekonomiku.
Nasi reprezentanci: Damian Reiwer i Robert Zabór (4f) przygotowali Królewski przekładaniec w bakaliowym klimacie na sosie buraczano-żurawinowym. Sędziowie oceniali smak, dobór składników, wygląd i aranżację potrawy. Przyznawali również punkty za czystość i profesjonalizm pracy.
Ostatecznie nasza drużyna zajęła wysokie 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na kulinarnej niwie.

     

II Cieszyńskie spotkania Literackie. Rok Miłosza

W październiku 2011 r., w ramach II Cieszyńskich Spotkań Literackich odbyły się konkursy na temat twórczości Czesława Miłosza
Reprezentujący naszą szkołę uczniowie: Joanna Pogrzeba z klasy IVd i Paweł Dubiel
z klasy IVf wygłosili prezentacje, poświęcone wybranym aspektom twórczości Poety, zdobywając uznanie jury i wysokie II i III miejsca w konkursie. Gratulujemy!

     

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Dnia 14 kwietnia 2011 odbył się VI Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, który został zorganizowany w Zespole Szkół nr 6.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3t: Martyna Duda, Bożena Kropiwiec oraz Adam Dziemieszkiewicz.
Byli bezkonkurencyjni i zdobyli 1 MIEJSCE!
Popisali się informacjami dotyczącymi historii, geografii oraz kultury i od tej pory można ich nazwać mistrzami wiedzy o Walii, Szkocji oraz Irlandii Północnej.

Młodzi gotują 2011

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej 29 marca 2011r. odbyła się kolejna edycja konkursu kulinarnego "Młodzi gotują". Tegoroczny temat - GOŁĄBKI - przyciągnął przedstawicieli aż 13 szkół z województwa śląskiego. Nasi reprezentanci Damian REIWER i Robert ZABÓR  z kl. 3f, wyłonieni w szkolnych eliminacjach, zajęli wysokie 3 miejce!
Zebrali znaczną ilość punktów za test tematyczny dotyczący potraw półmięsnych,a w części praktycznej okazało się, że są mistrzami improwizacji;). Zespół przygotował gołąbki z  sosem jagodowym z koperkowymi ziemniakami z wody i karmelizowanymi marchewkami. Smakowało wybornie.

       

XIII OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCi

24 - 25 marca 2011 w Poznaniu odbył się etap centralny XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Naszą szkołę, a jednocześnie okręg katowicki reprezentowały uczennice klasy 4a: Katarzyna GLEBA i Dorota MALCHAREK. Dziewczyny miały do rozwiązania test składający się z trzech bloków: przetwórczego, analitycznego i ekonomicznego.
Uzyskały tytuł FINALISTEK. Tym samym zostały zwolnione z etapu pisemnego egzaminu zawodowego (100%) oraz przysługuje im indeks wybranych uczelni wyższych w Polsce (oczywiście przy zdanej maturze). Gratulujemy!

     

Człowiek zagadka źycia

11 marca 2011r. w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbył się IV Rejonowy Konkurs Biologiczny „Człowiek – zagadka życia”. W  konkursie wzięło udział 44 przedstawicieli z 12 różnych szkół z następujących miejscowości: Katowice, Mysłowice, Wola, Tychy oraz Lędziny. Uczestnicy konkursu wykazali się obszerną wiedzą na temat anatomii i fizjologii człowieka, zdrowia, środowiska oraz ekologii. I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły, Alicja Pisarzowska.

Festiwal tyskiej nadziei

10 marca 2011r. w Teatrze Małym odbył się finał konkursu w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei, na piosenkę o tematyce hospicyjnej. W Festiwalu Tyskiej Nadziei, swoje utwory zaprezentowało 9 szkół. Uczniowie musieli samodzielnie skomponować muzykę, napisać tekst, a następnie wykonać utwór na teatralnej scenie. Naszą szkołę reprezentowali Kamil Wenerski oraz Michał Szczepaniec  wykonując hip-hopowy utwór „Niesiemy pomoc”. 
Jury, które oceniało utwory pod względem wartości muzycznych, literackich oraz treści przyznało naszym reprezentantom 2 miejce. Gratulujemy!

     

Międzyszkolny konkurs Wariacje deserowe

Agnieszka Buch, uczennica klasy 4 o profilu technik żywienia i gospodarstwa domowego, zwyciężyła w miedzyszkolnym konkursie kulinarnym „Wariacje deserowe”. Przyrządziła  Mus z mango w towarzystwie waty cukrowej.

W pierwszej edycji konkursu, który odbył się 3 marca 2011 roku w naszej szkole, wzieło udział 12 uczestników ze szkół gastronomicznych z całego województwa śląskiego. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolnego deseru. Jury oceniało m.in. porzadek na stanowisku pracy, wykorzystanie surowców i róznorodnych technik produkcji, smak i kompozycje deserów oraz aranzacje talerza. 

     

XVi Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w zawodzie                   Piekarz i Cukiernik

W dniach 11 i 12 stycznia 2011 roku odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Turnieju na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik i piekarz.
Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy 3np: Barbara Czuwaj i Dariusz Kulka. Tematem przewodnim tego turnieju był „Świat baśni i bajek”.
Nasi uczniowie wykonali torty wykorzystując  techniki pracy w karmelu. Basia zrobiła tort
w kształcie schodów na szczycie których, znajdował się wykonany z karmelu pantofelek Kopciuszka. Darka tort przedstawiał suknię Królowej Śniegu.
Nasi uczniowie zdeklasowali pozostałych uczestników turnieju. Basia Czuwaj zdobyła I miejsce w województwie śląskim  z punktacją 87 punktów a Darek Kulka zajął drugie miejsce w województwie śląskim  otrzymując 86 punktów. Trzecie miejsce otrzymała uczennica z Pszczyny uzyskując 18 punktów mniej od Darka.
Uczniowie otrzymali cenne nagrody i  uzyskali zwolnienie z części pisemnej egzaminu czeladniczego.
W kwietniu będą reprezentować nasze województwo na Ogólnopolskim Turnieju.
Uczniów przygotowała do turnieju Pani Joanna Żebrowska.
Gratulujemy !!!!

     

XIII Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Żywności

10 grudnia 2010 r. odbył się w Katowicach okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Żywności.
Z naszej szkoły do tego etapu zakwalifikowało się sześciu uczniów klasy 4a: Justyna Czarnynoga, Marta Domagała, Kasia Gleba, Dorota Malcharek, Damian Krasa i Paweł Witek. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie. Do etapu ustnego zakwalifikowało się sześć osób z najlepszym wynikiem. Wśród nich znalazły się 2 uczennice naszej szkoły: Dorota Malcharek i Kasia Gleba. Ostatecznie zajęły one kolejno 3 i 5 miejsce.
Szczęśliwe finalistki zostaną zwolnione z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz mają zapewniony wstęp do wybranych uczelni bez egzaminów.
III finałowy etap Olimpiady odbędzie się 24-25 marca 2011r. w Poznaniu. Trzymamy kciuki za sukces Doroty i Kasi.    

Stypendium prezesa rady ministrów

17 listopada 2010 r. w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza
w Katowicach Stypendium Prezesa Rady Ministrów odebrała Bożena Kropiwiec uczennica kl 3t.

Konkurs wiedzy o karpiu i jego środowisku naturalnym

W ramach VIII Regionalnych Dni Rybactwa, w dniu 19 września 2010r. odbył się w Skoczowie konkurs wiedzy z zakresu: hodowli karpia, jej związków z regionem, roli stawów karpiowych oraz wartości odżywczych i zdrowotnych mięsa karpia.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Marta Kwosek z kl. IId i Mateusz Szymiczek z kl. IIf. Uczniowie Ci  zdobyli I miejsce i tytuł specjalistów w dziedzinie karpia. Gratulujemy!!!  

       

Obiad u króla Stasia

29 kwietnia 2010 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno–Usługowych  w Gliwicach odbył się konkurs kulinarny i kelnerski p.t „Obiad u króla Stasia”
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy It: Patrycja Drozdek i Mariola Błasiak.  Nasi hotelarze przy pomocy pani Małgorzaty Nogi przygotowali aranżację stołu nawiązującą do „Obiadów Czwartkowych” z czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dziewczyny zajęły III miejsce. GRATULUJEMY!!!!!

     

Ogólnopolski Turniej na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik

W dniach 19 -21 kwietnia 2010 roku odbywał się we Wrocławiu Ogólnopolski Turniej na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik . Uczennica naszej szkoły, z klasy 3np - Wioletta Milejska reprezentowała województwo śląskie. 
Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były inspiracje na temat „Pana Tadeusza”
A. Mickiewicza. Nasza uczennica wykonała tort na którym umieściła czarę wykonaną
z masy karmelowej z czarną polewką, karmelowe serce ze zdjęciem Księdza Robaka oraz babeczki z ciasta kruchego podane na liściach karmelowych i czekoladowych podstawkach. Cała praca wykonana była w barwach biało-kremowo-czarnych. 
Za kreatywne podejście do tematu, umiejętność wykonania dekoracji karmelowych, które w tego typu konkursach oceniane są najwyżej - nasza uczennica zdobyła II miejsce w kraju. Do konkursu przygotowywała ją Pani dyr. Joanna Żebrowska. Gratulujemy!!!

   

Młodzi gotują 

25 marca 2010 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej odbył się konkurs "Młodzi gotują 2010". Tematem tegorocznych zmagań były knedle z owocami
i sosem waniliowym. Uczestniczyło w nich siedem dwuosobowych zespołów z Lublińca, Sosnowca, Siemianowic, Katowic, Rybnika, Dąbrowy Górniczej oraz Tychów. Reprezentanci naszej szkoły: Paweł Dubiel i Robert Zabór z kl. 2F po części teoretycznej i praktycznej zajęli w konkursie 2 miejsce. Gratulujemy!

   

OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCI

18 i 19 marca 2010 r. odbył się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu XII  Ogólnopolski Finał Olimpiady Wiedzy o Żywności. W eliminacjach udział wzięło ponad 1600 uczniów z 60 szkół w kraju. Już po raz dwunasty z rzędu uczniowie naszej szkoły walczyli o laury w finale ogólnopolskim. Naszą szkołę reprezentowała laureatka olimpiady okręgowej:

 • PATRYCJA LITWIŃSKA z kl. IVa

Patrycja została finalistką tej Olimpiady. Uzyskała wolny wstęp na osiem uczelni 
w kraju oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie: technik technologii żywności.  Serdecznie gratulujemy!

Finezja smaku potraw z drobiu

12 marca 2010 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej odbył się Bielski Regionalny Konkurs Kulinarny "Finezja smaku potraw z drobiu".
W konkursie startowało 15 szkół z województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentował Damian Reiwer z kl. 2f. Wykonał on "Kaczkę w warzywnym ogrodzie" i zajął w konkursie 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

     

XV Wojewódzki Turniej na Najlepszego Ucznia w zawodzie                   Piekarz i Cukiernik

13 stycznia 2010 roku odbyło w naszej szkole rozstrzygnięcie XV Wojewódzkiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz
Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Inspiracje Panem Tadeuszem” 
A. Mickiewicza. W zawodzie Cukiernik:
I miejsce zajęła Wioletta Milejska, uczennica kl 3np,
III miejsce zajął Aron Plewa, uczeń klasy 3np.
Po części praktycznej zajmowali oni ex aequo pierwsze miejsce. Wioletta i Aron będą  reprezentować naszą szkołę podczas turnieju ogólnopolskiego we Wrocławiu.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej

15 grudnia 2009 r. zostały wręczone Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej dla uczniów wybitnie uzdolnionych na rok szkolny 2009/2010. 
Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów najlepszych w szkole otrzymała uczennica kl. 4d Patrycja Kowalska.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej dla uczniów uzyskujących wybitne osiągnięcia edukacyjne otrzymał absolwent naszej szkoły Damian Boczek.

         

Prezentacja stołów Bożonarodzeniowych

11 grudnia 2009 r.  uczennice kl 3uk, Dominika Kmieć i Aleksandra Sekulska,  zdobyły III miejsce w międzyszkolnym konkursie kelnerskim "Nakrycie Stołu Bożonarodzeniowego", który odbył się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

     

Puchar śląska szkół gastronomicznych

4 grudnia 2009 r. podczas targów Expo Silesia w Sosnowcu odbyła się III edycja konkursu kulinarnego o Puchar Śląska Szkół Gastronomicznych. Uczeń klasy 4d Paweł Uchacz zdobył 1 miejsce. Gratulujemy!

 

XII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCI

4 grudnia 2009 r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Katowicach odbyła się OKRĘGOWA OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCI. W zmaganiach naukowych na etapie okręgowym brało udział 34 uczniów ze szkół w Katowicach, Zakopanem, Zabrzu, Tarnowskich Górach, Częstochowie, Jaśle, Żorach no i oczywiście Tychach. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów z klasy IVa: Kacper Gałuszka, Monika Kolczyńska, Patrycja Litwińska, Damian Mazurek, Mariola Męzik i Bogusław Polewka. Walczyli bardzo dzielnie. Do finału ustnego dopuszczono Patrycję Litwińską. Zajęła ona 5 miejsce w okręgu. Serdecznie gratulujemy! 
18 i 19 marca 2010 r. będzie reprezentować naszą szkołę w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności w Poznaniu i zawalczy o najwyższe laury w kraju. Trzymamy kciuki!

Piszę list do Ciebie

1 grudnia 2009 r. w Zespole Szkół nr 5 odbyło się podsumowanie miejskiego konkursu literackiego dla szkół ponadgimnazjalnych „Piszę list do Ciebie… : sztuka epistolarna nie zapomniana"
Uczennica klasy 4a, Natalia Wątróbka zajęła 3 miejsce. Gratulujemy!

     

Wojewódzki konkurs kulinarny

26 listopada 2009 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej odbył się wojewódzki konkurs  Igraszki kulinarne z kaszą w roli głównej.  

3 miejsce w konkursie zdobyli Paweł Dubiel i Bartosz Kurzeja, uczniowie klasy 2F. Przygotowali oni danie zasadnicze Dziki ryż w blasku pomarańczy oraz  deser Wiśniowy sad. Gratulujemy!!!

     

Bieg Kelnerów

19 września 2009 r. w Wiśle odbył się "Ogólnopolski Bieg Kelnerów". Brało w nim udział 30 uczestników - pracowników gastronomii i uczniów szkół gastronomicznych. 
Uczniowie ubrani w uniformy musieli pokonać 2 km trasę niosąc tacę z butelkami i szklanką napoju. Następnymi konkurencjami były: slalom z tacą na czas, rozwiązywanie testu na temat kuchni różnych narodów oraz obsługa gości.
Uczeń klasy 4UK, Mateusz Dudek zajął 3 miejsce. Gratulujemy!!!

     

Olimpiada wiedzy o żywności

2 i 3 kwietnia 2009 r. odbył się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu
XI Ogólnopolski Finał Olimpiady Wiedzy o Żywności. W eliminacjach brało udział ponad 1600 uczniów z 60 szkół w kraju. Naszą szkołę reprezentowali laureaci olimpiady okręgowej:

 • Damian Boczek IVa
 • Katarzyna Goj IVa 
 • Iwona Kaczmarczyk IVa
 • Wioleta Pucek IVa

Damian Boczek zajął 5 miejsce w kraju. Pozostałe uczestniczki zostały finalistkami tej Olimpiady. Już po raz jedenasty z rzędu nasi uczniowie zdobyli laury w finale ogólnopolskim. Brawo!!! Wszyscy uczestnicy zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Ponadto uzyskali wolny wstęp na studia. Damian ma do wyboru kilkanaście uczelni, a Iwona, Kasia i Wiola po 7. 
Serdecznie gratulujemy laureatowi i finalistkom Centralnej Olimpiady. 

   

"Korrida - corrida czyli nasza walka z bykami"

16 marca 2009 r. w Zespole Szkół nr 1 w Tychach odbyły się IV Igrzyska Ortograficzne,  pod hasłem: "Korrida - corrida czyli nasza walka z bykami". Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Sabina Hadasz, Sylwia Lasek i Ewa Zarzycka zdobyła trzecie miejsce.

Konkurs kelnerski

6 marca 2009r. w Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie odbył się
I Beskidzki Konkurs Kelnerski na "Aranżację stołu okolicznościowego"
W turnieju brało udział 11 gastronomicznych szkół średnich i policealnych regionu cieszyńskiego i sąsiednich, a także z Czech i Słowacji. 
Naszą szkołę reprezentowali: uczennica kl 2uk Dominika Kmieć i uczeń kl. 3uk Mateusz Mrowka.  Wykonali oni aranżację stołu okolicznościowego pt. "Śniadanie Wielkanocne" i zajęli w konkursie 3 miejsce. Dekorację stołu stanowiły jajka strusie, jajka kurze ozdobione ryżem, kaszą i płatkami owsianymi oraz jajka przepiórcze.

   

Konkurs biologiczny

5 marca 2009r. w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbył się II Rejonowym Konkursie Biologicznym pod hasłem: „Człowiek – zagadka życia” . 
Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów.  Najlepiej spisały się:

 • Patrycja Kowalska – I miejsce 
 • Grażyna Skrzypulec – III miejsce.

Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny

23 lutego 2009r. odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Tychach II Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny na analizę i interpretację tekstu polonistycznego zorganizowany w ramach III Karnawału Języka Polskiego. 
Uczeń kl. 4e Przemysław Podsiadły zajął w konkursie II miejsce.

underground - kultura ulicy

13 lutego 2009r. w Zespole Szkół nr 6 w Tychach zorganizowano w ramach trzeciej edycji Festiwalu Undergroundu konkurs „Kultura ulicy, czyli oswajanie undergroundu”. Frekwencja okazała się bardzo wysoka, uczestniczyło aż osiemdziesiąt osób. Nasi uczniowie brali udział w kilku kategoriach. W każdej z nich zajęli wysokie miejsca.

W hip-hopie najlepsi okazali się Norbert Mierzejewski, Michał Kachniarz, Artur Krawczyk i Michał Liszka, na drugim miejscu znaleźli się Alan Wenerski i Kamil Wenerski, a na trzecim Michał Szczepaniec i Wojciech Szczepański

W kategorii beat box uczeń klasy1 h Marek Boczek zajął drugie miejsce.

Swoje graffiti zaprezentował uczeń kl. 4f Bartłomiej Grzegorczyk. Była to najlepsza praca w tej kategorii.

     

Turniej na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik

Dnia 15 i 16 stycznia 2009 roku odbył się w Zespole Szkół Spożywczych w Zabrzu 
XIV Turniej na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik
W eliminacjach wojewódzkich brało udział - 15 cukierników z 10 szkół z województwa śląskiego. Po części praktycznej i teoretycznej nasza uczennica Patrycja Wąsalska zajęła II miejsce.

     

Puchar śląska szkół gastronomicznych

6 grudnia 2008r. odbył się w Sosnowcu finał Kulinarnego Pucharu Śląska Szkół Gastronomicznych "Perliczka na świątecznym stole" zorganizowany przez Śląską Grupę Kulinarną. Nasza uczennica, Agnieszka Buch z kl. 2e, wywalczyła 1 miejsce. W konkursie rywalizowało 10 finalistów ze śląskich szkół gastronomicznych.

     

XI OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCI

5 grudnia 2008r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Katowicach odbyła się OKRĘGOWA OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCI
W zmaganiach naukowych na etapie okręgowym brało udział 31 uczniów ze szkół w Katowicach, Pszczynie, Zabrzu, Tarnowskich Górach, Częstochowie, Jaśle, Lublińcu no
i oczywiście Tychach. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: z klasy IIIa (1) oraz 
z IVa (5).
Nasi reprezentanci spisali się na medal. Zajęli 2, 3, 5 i 6 miejsce w okręgu

 • 2 miejsce: Iwona Kaczmarczyk IVa 
 • 3 miejsce: Damian Boczek IVa 
 • 5 miejsce: Katarzyna Goj IVa 
 • 6 miejsce: Wioleta Pucek IVa 

Już niedługo dowiemy się, którzy z uczniów będą reprezentować naszą szkołę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności w Poznaniu. W styczniu 2009r. Komitet Główny Olimpiady ogłosi listę finalistów. 
Już po raz jedenasty uczniowie naszej szkoły zawalczą o najwyższe laury w kraju.

Miejskie zawody w tenisie stołowym

30 listopada 2008r. odbyły się Zawody Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców gdzie nasza drużyna wywalczyła III miejsce.  

   

Międzyszkolny Konkurs siekania cebuli

27 listopada 2008r. odbył się konkurs o laur "Mistrza krojenia cebuli" zorganizowany przez Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Siemianowicach Śląskich.
W konkursie startowało 28 uczniów z całego województwa śląskiego. 

Naszą szkołę reprezentował Dariusz Kost z kl. III F, który zdobył wyróżnienie
Darek w ciągu 3 minut posiekał 550 g. cebuli. Gratulujemy!!!

   

"Nie Biorę - więc jestem"

21 listopada 2008r. nastąpiło rostrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego "Nie biorę więc jestem", zorganizowanego przez Klub Osiedlowy "Regina" oraz Tyską Spółdzielnie Mieszkaniową "Oskard"

Jury doceniło prace naszych uczniów:
III miejsce w konkursie zajął Paweł Dubiel z kl. 1f

Wyróżnienia zdobyły: 
    Natalia Fułek i Klaudia Chęcińska z kl. 3e
    Urszula Koziołek z kl. 3g

Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym

6 listopada 2008r. odbyły się Zawody Rejonowe w Tenisie Stołowym  w których:

3 miejsce wywalczyła indywidualnie Magdalena Kumor 1T oraz 3 miejsce zajeła drużyna dziewczyn  w składzie Magdalena Kumor 1T, Izabela Maciejewska 3R i Katarzyma Magiera 3D.
Gratulujemy!!!

     

Cieszyński Dni Herbertowskie

30 października 2008r. odbyła się w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie konferencja naukowa wieńcząca Cieszyńskie Dni Herbertowskie zorganizowane w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Herbert". Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursów poświęconych twórczości Herberta w kategoriach: esej, prezentacja, praca plastyczna oraz wręczono dyplomy i nagrody laureatom. 
2 miejsce w konkurs na ustną prezentację wybranego aspektu twórczości Zbigniewa Herberta zajął Przemysław Podsiadły z kl. 4E.

       

Zrozumieć Demokrację

Uczennica klasy 3r Agnieszka Myrta zajeła 1 miejsce w konkursie "Zrozumieć demokrację. Starożytne Ateny i Rzym" zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwo Naukowe PWN. Przedmiotem konkursu były prace rysunkowe, przybliżające demokrację w starożytnych Atenach i Rzymie. Agnieszka Myrta, pod kierunkiem pani Doroty Pardon przygotowała komiks pt "Wybory".

X Ogólnopolska olimpiada wiedzy o żywności

13 i 14 marca 2008 r. odbył się w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu 
X Ogólnopolski Finał Olimpiady Wiedzy o Żywności
Uczniowie naszej szkoły:

 • Damian Boczek IIIa 
 • Arkadiusz Pisarzowski IVa 
 • Dobromir Drabiec IVa

zostali finalistami tej Olimpiady. Uzyskali oni wolny wstęp na siedem uczelni oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

       

Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2008

12 marca 2008r. w Poznaniu odbył się finał IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2008”, którego organizatorem jest firma Unilever Polska S. A. 
Zwycięzcą tej edycji został Mateusz Trzeciak, uczeń IV kl. Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. 
Tematem konkursu było: "Danie główne z kaczki z wykorzystaniem podrobów drobiowych” jako specjał w Twojej przyszłej restauracji.
Mateusz zakwalifikował się do "Primerba Cup 2008", konkursu przeznaczonego dla profesjonalistów.

DEKALOG 89+

Uczennica klasy 3e Joanna Bąk została finalistką etapu literackiego ogólnopolskiego projektu Dekalog 89+. Jest to konkurs na opowiadanie inspirowane jednym z 10 przykazań,  zorganizowany w 20-lecie słynnego Dekalogu Krzysztofa Kieślowskiego. 

Do konkursu zgłoszono 3222 prace. Opowiadanie Joasi Bąk napisana pod kierunkiem pani Doroty Pardon "Lot ptaka" zostało wyróżnione w kategorii - Nie zabijaj. Laureatów poznamy w marcu.

Młodzieżowy Puchar Śląska szkół Gastronomicznych

5 lutego 2008 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym w Kocierzu odbył się  "Młodzieżowy Puchar Śląska Szkół Gastronomicznych".
Tematem konkursu było danie z jagnięciny lub cielęciny z wykorzystaniem produktów Bonduelle oraz Knorr.
W konkursie brało udział 3 uczniów naszej szkoły: Kamil Kuczowicz IVE, Marek Matlak IVF oraz Mateusz Trzeciak IVE.
Uczeń Mateusz Trzeciak zajął 2 miejsce w konkursie. Gratulacje!

IV EDYcja ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego                                  "Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2008"

30 stycznia 2008 r odbył się w Centrum Kulinarnym Unilever Foodsolutions w Poznaniu półfinał konkursu "Młody Kreator Sztuki Kulinarnej 2008". Tematem IV edycji konkursu było "Danie główne z kaczki z wykorzystaniem podrobów drobiowych". Do półfinału zakwalifikowało się 24 uczniów, w tym 2 z naszej szkoły: 

 • Wojciech Grzywa IVE 
 • Mateusz Trzeciak IVE

 Uczeń naszej szkoły Mateusz Trzeciak zakwalifikował się do finału konkursu.

Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz

8 i 9 stycznia 2008 r. odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz (etap wojewódzki). Część praktyczna odbyła się w piekarni pana Krzysztofa Przewoźnika i cukierni pani Janiny Kądzielskiej natomiast część tearetyczna rozgrywała się w naszej szkole. Tematem przewodnim była dla piekarzy „Jesień” natomiast dla cukierników "Wiosna".

Uczennica naszej szkoły Magda Wdzięczna zdobyła 3 miejsce wśród cukierników. Druga nasza reprezentantka Sabina Jędrysik zajeła miejsce 4. Gratulujemy!

X OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWNOŚCI

7 grudnia 2007 r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Katowicach odbyła się Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Żywności
W zmaganiach naukowych na etapie okręgowym udział brali uczniowie ze szkół w Katowicach, Pszczynie, Zabrzu, Tarnowskich Górach, Częstochowie, Jaśle, Zakopanem 
no i oczywiście Tychach. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: z klasy IIIa (2) oraz 
z IVa (4). Nasi przedstawiciele spisali się na medal, zajęli 3, 4 i 7 miejsce w okręgu:

 • 3 miejsce: Damian Boczek IIIa 
 • 4 miejsce: Arkadiusz Pisarzowski IVa 
 • 7 miejsce: Dobromir Drabiec IVa

Wszyscy troje wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności w Poznaniu. Wierzymy, że po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły sięgną po najwyższe laury w kraju.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności

23 i 24 marca 2007 r. odbył się finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu. Uczeń naszej szkoły Roman Trębowicz z kl. IVa został po raz drugi laureatem tej Olimpiady. Zajął VII miejsce w kraju. Uzyskał wolny wstęp na kilkanaście uczelni, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy. To już po raz dziewiąty z rzędu uczniowie naszej szkoły zostają laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności.

  

l.p. rok szk.  imię i nazwisko
1. 1998/1999 laureaci

1. Mariusz Zwierzchowski - II miejsce w kraju – laureat I-go stopnia III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

2. Patryk Woźny - VII miejsce w kraju - laureat II-go stopnia III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

finaliści -
2. 1999/2000 laureaci

1. Patryk Woźny - VII miejsce w kraju - laureat II-go stopnia III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

finaliści -
3. 2000/2001 laureaci

1. Marcin Pilszczek - II miejsce w kraju - laureat I-go stopnia III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

finaliści

1. Monika Jurczyk - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

2. Małgorzata Postój - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

4. 2001/2002 laureaci

1. Piotr Kałuża - V miejsce w kraju - laureat I-go stopnia III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

finaliści

1. Monika Jurczyk - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

2. Marcin Kwiatkowski - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

3. Jarosław Sojda - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

5. 2002/2003 laureaci -
finaliści

1. Kamil Milotta - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

2. Anna Kowalewska - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

3. Małgorzata Gabrysiak - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

6. 2003/2004 laureaci

1. Marcin Markiel - VII miejsce w kraju - laureat II-go stopnia III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

finaliści

1. Małgorzata Gorgoń - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

2. Wojciech Jębrzycki - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

3. Sabina Hojeńska - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

7. 2004/2005 laureaci -
finaliści

1. Monika Fijoł - finalistka III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

8. 2005/2006 laureaci

1. Roman Trębowicz - II miejsce w kraju - laureat I-go stopnia III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

finaliści -
9. 2006/2007 laureaci

1. Roman Trębowicz - II miejsce w okręgu - laureat II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności w Poznaniu.

finaliści -

Uczeń kl. IV a Roman Trębowicz reprezentował naszą szkołę w eliminacjach okręgowych, które odbyły się 9 grudnia 2006r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Katowicach. Roman Trębowicz zajął II miejsce w finale Okręgowej Olimpiady. Tym sposobem został finalistą etapu centralnego tej olimpiady. 23 i 24 marca 2007r. będzie reprezentował naszą szkołę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywności w Poznaniu. Trzymamy kciuki. Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda się uczniowi naszej szkoły zdobyć laury w Poznaniu.

Forum myśli techniczenj młodzieży szkół średnich

Jest to konkurs na najlepszą pracę dyplomową organizowany przez kuratorium Oświaty i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach. Od 1997 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych odnoszą sukcesy w województwie.

L.P. ROK MIEJSCE IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA
1. 1997 I

wyróźnienie
Aleksandra Frankowska

Ilona Motyka
2. 1998 I

wyróżnienie

wyróżnienie
Tomasz Janko

Piotr Kotra

Gabriel Burliga
Krzysztof Ornowski
3. 1999 II

wyróżnienie
Jarosława Galbierz

Beata Rudnik
4. 2000 I

II

III
Przemysław Mruczek

Monika Mucha

Michał Falewicz
5. 2001 I

III

wyróżnienie

Adam Bulski

Anna Biel

Mariusz Czech
Mariusz Mostowski
6. 2002 Iwyróżnienie

Magdalena Dziedzic
Anna Sala
Małgorzata Strzesak

Beata Comperlik
Barbara Palowska
7. 2003 I

wyróźnienie
Roland Schmidt

Beata Fąfara
8. 2004 III

wyróżnienie

wyróżnienie

Sabina Hojeńska

Tomasz Pałka

Katarzyna Krzemińska
Klaudyna Adamowska

W roku szkolnym 2004/2005 konkurs na najlepszą pracę dyplomową w województwie śląskim był zorganizowany po raz ostatni.