r

Staż w Portugalii 2021


Relacje grupy 1

portugalia  zdjęcia »»»      

ESPOSENDE / APARTHOTEL PINHAL DA FOZ

Nasze tegoroczne praktyki odbywały się na północy Portugalii w miejscowości Esposende. Jest to małe i ciche, ale popularne wśród turystów miasteczko wypoczynkowo-turystyczne mające bezpośredni kontakt z Oceanem Atlantyckim i posiadające cudowne plaże. Promenada ciągnąca się przez całe miasto wzdłuż wybrzeża pozwala na podziwianie pięknych widoków w trakcie spacerów. Miasto jest na tyle małe, że łatwo się po nim poruszać i wszędzie jest blisko. Rynek jest sercem tego miasta. Na samym środku znajduje się kościół Misericórdia. Obok, na głównym placu, w weekendy otwiera się targ, na którym można kupić pachnące i kolorowe kwiaty, lokalne mięsa, świeże ryby, a nawet żywe zwierzęta.
czytaj dalej »»»

PRACA – RESTAURACJA O BURACO / RESTAURACJA O POMBO 

Restauracja O Buraco to rodzinny lokal nad brzegiem oceanu (Av. Eng. Eduardo Arantes e Oliveira 50, 4740-204 Esposende), otwarty przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 12 do 15 i od 19 do 22. Specjalnością zakładu są ryby i owoce morza.
czytaj dalej »»»

WYCIECZKI

Staże unijne to nie tylko ciężka praca ;) – ale także odpoczynek i okazja do poznania kultury kraju goszczącego. W czasie wolnym chodziłyśmy na plaże, zakupy, próbowałyśmy lokalnej kuchni oraz jeździłyśmy na wycieczki do Bragi, Porto i Viana do Castelo.
czytaj dalej »»»

KUCHNIA PORTUGALSKA

Kuchnia portugalska charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem potraw - od ryb, mięs i ryżu aż po różnorodne słodkie desery i ciasta. Portugalczycy ze względu na położenie geograficzne mają doskonały dostęp do świeżych owoców morza oraz ziół i przypraw. W swojej kuchni wykorzystują również cenione w tym kraju wina. Dodając je do zup czy sosów nadają im pełniejszego, charakterystycznego dla tego regionu smaku i aromatu. Częstym zwyczajem jest również picie wytrawnego wina (vinho) do posiłku.
czytaj dalej »»»

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA  Lato 2021

Lista osób zakwalifikowanych - zauktualizowana o rekrutację uzupełniającą

Wyniki rekrutacji »»»

Regulamin »»»            

Wniosek »»»

Lato 2020

Wyniki rekrutacji »»»

Zebrania uczestników staży i ich Rodziców odbędą się:

Teneryfa i Portugalia - 3 marca 2020, godz. 17.00, mała sala gimnastyczna

Obecność obowiązkowa

Regulamin naboru »»»

Wniosek »»»  

Dane osobowe - oświadczenie »»»

Oświadczenie nr konta »»»

Kreator Europass cv online

Europass CV_instrukcja_ENG »»»

Europass CV_instrukcja_POL »»»

 

ueUE