Szkolne Koło PCK:


ZADANIA   AKTUALNOŚCI   KRWIODAWSTWO   PIERWSZA POMOC   KWESTY ULICZNE


Wydarzenia w roku szkolnym 2012/2013

Świąteczna pomoc 

W dniach 4 – 13 grudnia 2012 roku 101 uczniów z klas: 1d, 1ż, 1kg, 1t, 2f, 2t, 2ud, 2h, 3au, 3d, 3f  kwestowało na terenie miasta na rzecz osób, które potrzebują pomocy. Wolontariusze pomimo mrozu wykazali się wyjątkową aktywnością oraz wielkim zaangażowaniem.

Udało się zebrać imponującą kwotę 4114,44 zł!

Za część pieniędzy ze zbiórki, pani Renata Ferdek, opiekunka SK PCK za zgodą Śląskiego Zarządu Okręgowego PCK przygotowała paczki świąteczne. Trafią one do rodzin 17 uczniów naszej szkoły będących w trudnej sytuacji. Paczki w tym roku są wyjątkowo bogate, każda ma wartość 120 zł. Reszta zebranych pieniędzy została przekazana do Katowic.

A oto uczniowie, którzy wyróżnili się wysokimi kwotami uzbieranymi do puszek:

 1. 1t - Oliwia Kocurek, Agata Ptak          520,49 zł + 55 zł w walucie obcej
 2. 2ud – Małgosia Szwaja, Monika Sosnowska       443,90 zł
 3. 3f    - Adrian Pryczek, Kasia Wawro                  185,65 zł
 4. 3au -  Ola Waluś, Klaudia Jonienc                     173,11 zł
 5. 1kg -  Dominik Chmiel, Karol Drzyżdżok           167,78 zł
 6. 1ż    - M. Franiak, K. Marszałek, N. Malcharek   157,65 zł
 7. 1t -    Anita Sitko, Ewelina Świerkot                  151,89 zł
 8. 3au - Klaudia Lokwenc, Dominika Skubisz        149,74 zł
 9. 1d/3au - Kinga Grabowska, Dominika Sałaciak 148,61 zł
 10. 1d -   Daria Machulec, Sylwia Wszołek              144,75 zł
 11. 2ud - Darek Uchyła, Sandra Bober                   133,07 zł
 12. 3d -   Martyna Masny, Angelika Kasjaniuk         130,28 zł
 13. 3f    – Klaudia Krupa, Gosia Heczko                  124,05 zł
 14. 1d -   Edyta Pryczek, Klaudia Ćwiklińska           115,76 zł
 15. 1t -    Karina Zając, Jessica Noras                    107,14 zł
 16. 1d -   Weronika Botor, Klaudia Korościk            100,11 zł

Wszystkim uczestnikom kwesty serdecznie dziękuję!!!

Opiekun Szkolnego Koła PCK Renata Ferdek

Czerwonokrzyska gwiazdka

Jak co roku, tuż przed Bożym Narodzeniem włączamy się do ogólnopolskiej akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka”. Od 4 do 13 grudnia uczniowie naszej szkoły,
we współpracy ze Śląskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża, przeprowadzać będą na terenie Tychów kwesty uliczne. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na zakup artykułów do paczek świątecznych dla rodzin w trudnej sytuacji.
W ubiegłym roku udało się zebrać kwotę 1943,18 zł. Wolontariusze Szkolnego Koła PCK liczą, że uda im się w tym roku przekroczyć tę kwotę.

Twoje Tychy: Rusza doroczna akcja "Czerwonokrzyska gwiazdka" »»»

Akcja charytatywna 

4 października 2012 r. SK PCK zorganizowało w naszej szkole akcję sprzedaży pizzerynek wypieczonych przez uczniów pod fachowym okiem pani dyrektor Joanny Żebrowskiej, która zawsze życzliwie wspiera nasze inicjatywy. Pierwszoklasiści wspaniale zdali pierwszy egzamin z zajęć praktycznych starając się wypiec smakowite mini-pizze, które chętnie kupowali zarówno uczniowie jak i pracownicy naszej szkoły. 
Dziękujemy za udział w akcji i hojne wpłaty kupujących, często wyższe niż zaproponowana cena. Dochód ze sprzedaży pomoże organizować kolejne przedsięwzięcia Koła PCK.

 zobacz »»»

Akcja krwiodawstwa

26 września 2012 r. SK PCK zorganizowało XIX Otwartą Akcję Krwiodawstwa. Dzięki owocnej współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach mogliśmy gościć profesjonalnego fotografa, który dokumentował naszą akcję dla katowickiego Centrum. Tutaj można zobaczyć naszą akcję na stronie RCKiK Katowice »»»  Jak zawsze akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przystąpiło do niej ponad 30 osób, zarejestrowano 28 krwiodawców, jednak tylko 18 osób oddało krew. Pobrano 7,650 l krwi.
Serdecznie dziękuję wszystkim chętnym i już dziś zapraszam na naszą jubileuszową akcję wiosną 2013 roku.

 zobacz »»»

Wydarzenia w roku szkolnym 2011/2012

Gorące pizzeryjki

Członkowie Szkolnego Koła PCK znaleźli sposób na pozyskanie funduszy
na swoją działalność
korzystając z umiejętności naszych uczniów oraz świetnie wyposażonych pracowni. Uczniowie zrobili to, co potrafią najlepiej -upiekli smaczne pizzeryjki, które zostały sprzedane "na pniu" w ciągu jednej przerwy. Akcja udała się
dzięki fachowej pomocy pani dyrektor Joanny Żebrowskiej, która wraz z uczniami klasy 1g wypiekła pizzeryjki włączając się tym samym osobiście kolejny raz do pracy Szkolnego Koła PCK. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie wsparli naszą akcję. 

  zobacz »

XVIII Akcja krwiodawstwa

27 lutego 2012 r. odbyła się XVIII Otwarta Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, mimo organizowanych w tym dniu innych atrakcji. Do akcji przystąpiło 40 osób, jednak po badaniu lekarskim tylko 24 mogły oddać krew. Miłym akcentem był udział w akcji pani dyrektor Joanny Żebrowskiej oraz innych pracowników naszej szkoły, ponadto gościliśmy krwiodawcę spoza szkoły. Łącznie oddano 10,35 litra krwi. 
Opiekun SK PCK Renata Ferdek składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w akcji.

  więcej zdjęć >>>

Podsumowanie kwest

W kwestach ulicznych pod hasłem "Czerwonokrzyska Gwiazdka 2011" wzięło udział 66 uczniów naszej szkoły. Udało się zebrać kwotę 1943,18 zł. Za pieniądze ze zbiórki tyski Zarząd Rejonowy PCK zakupił paczki świąteczne, które trafią do rodzin w trudnej sytuacji. Wśród nich jest również 18 rodzin naszych uczniów.

W akcji brali udział uczniowie klas: 1f, 1ud, 1t, 1h, 2au, 2d, 2f, a wyróżnili się:

 1. 1ud – Małgosia Szwaja, Darek Uchyła            257,45 zł  
 2. 2au – Natalia Grzesik, Ola Mendecka             135,90 zł
 3. 2f    – Adrian Pryczek, Michał Sornek             124,25 zł
 4. 1f    – Agata Skubik, Monika Świderska         124,05 zł
 5. 1f    – Aneta Broncel, Żaneta Kowalska            97,09 zł
 6. 1ud – Wioleta Jesionek, Klaudia Tomczok       96,06 zł

 opiekun SK PCK Renata Ferdek      

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

12 grudnia odbył się rejonowy etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Gospodarzem tegorocznej Olimpiady był ZS nr 6. Naszą szkołę reprezentowały Natalia Grzesik i Dominika Sałaciak z klasy 2au. Dziewczęta walczyły dzielnie,
Natalia zajęła IV miejsce przegrywając zaledwie jednym punktem.

                     

Kwesty uliczne PCK

W dniach 8.12 - 14.12 uczniowie ZS nr 7 wspólnie z tyskim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzają kwesty uliczne pod hasłem "Czerwonokrzyska Gwiazdka 2011"
Kwestarze zbierają pieniądze na zakup paczek świątecznych dla rodzin w trudnej sytuacji, pozostających pod opieką PCK. Wśród osób korzystających ze wsparcia organizacji czerwonokrzyskiej są również uczniowie naszej szkoły, więc młodzież tym chętniej angażuje się w pomoc. Co rok kilkadziesiąt rodzin może cieszyć się świętami wzbogaconymi o słodycze i produkty potrzebne do przygotowania wieczerzy wigilijnej.

    Zobacz też >>>

Akcja Krwiodawstwa

25 października 2011 r. odbyła się XVII Otwarta Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Wzięły w niej udział 42 osoby, 30 osób zostało zarejestrowanych do akcji, niestety (po badaniu lekarskim) tylko 16 mogło oddać krew. Nasi uczniowie oddali prawie 7 litrów krwi. 
Wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w akcji i wykazali się wielkim sercem o odwagą – serdecznie dziękuję i zapraszam na naszą kolejną akcję.

   więcej zdjęć >>>

Wydarzenia w roku szkolnym 2010/2011

Kwesty PCK

8 maja to Światowy Dzień Czerwonego Krzyża, w Polsce w tym dniu zaczyna się tydzień PCK. Z tej okazji, w dniach 12-13 maja uczniowie klas 1a, 1d, 1f, 1t wzięli udział w kweście ulicznej SK PCK. Zbiórka miała na celu pozyskanie środków na wypoczynek dzieci z ubogich rodzin oraz działalność statutową Polskiego Czerwonego Krzyża. Zebrano łącznie 663,73 zł. Uczniowie, którzy znaleźli najskuteczniejszy sposób na zebranie pieniędzy to:

 • Kasia Wawro, Klaudia Krupa 1f                                   -    130,00 zł
 • Martyna Masny, Karolina Studzińska  1d                      -    112,57 zł
 • Dawid Semla, Adrian Pryczek 1f                                 -      86,24 zł
 • Dorota Staniczek, Ola Adamska 1f                              -      62,73 zł
 • Dominika Sałaciak, Ola Waluś, Malwina Ryszka 1a        -     59,37 zł
 • Milena Grześlak, Magda Lewandowska 1t                     -     57,33 zł

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję, opiekun SK PCK Renata Ferdek.

                                               

Akcja krwiodawstwa

8 marca 2011 r. odbyła się kolejna, XVI Otwarta Akcja Honorowego Krwiodawstwa PCK. Obawy, że Dzień Kobiet nie jest najlepszym dniem do takiego poświęcenia, okazały się niepotrzebne. W tym dniu sala gimnastyczna była chyba najczęściej odwiedzanym przez uczniów miejscem w szkole. Nasi krwiodawcy często oddawali krew w asyście kolegów, którzy przyszli towarzyszyć tym najzdrowszym i najodważniejszym.
Do akcji przystąpiło około czterdzieści osób, jednak ostatecznie krew pobrano od 30 uczestników. Tym razem oddaliśmy 13,5 litra krwi, co pokazuje, że zawsze można liczyć na ludzi wielkiego serca. Nasi uczniowie i nauczyciele, życzliwie traktują krwiodawstwo i często sami przystępują do akcji. Wielkie dzięki! 
Ponadto w tym szczególnym dniu, każda pani, która oddała krew otrzymała bon o wartości 150 zł do wykorzystania w salonie fryzjerskim w Katowicach.  Opiekun Szkolnego Koła PCK Renata Ferdek już zaprasza na kolejną akcję.

  więcej zdjęć >>>

Przyjęcie "Mikołajkowe" PCK

9.12.2010 Polski Czerwony Krzyż zorganizował przyjęcie "Mikołajkowe" dla dzieci mieszkających w budynku socjalnym przy ul. Browarowej 4.  Przyszło dwadzieścioro dzieci w wieku 3-10 lat z opiekunami.

Dzięki uprzejmości pani dyrektor mogliśmy ugościć dzieci w pięknie przystrojonej sali obsługi. W organizacji imprezy pomagali wolontariusze z klasy 1f i 1d - Kasia Wawro, Dorota Staniczek, Klaudia Krupa, Martyna Masny, Adrian Pryczek oraz Dawid Semla. Dzieci, oprócz poczęstunku, dostały od "Mikołaja" bogate paczki (zakupione przez panią z biura Zarządu Rejonowego w Tychach ze środków zebranych w kweście ulicznej) oraz upominki i gadżety, które wywalczyły w konkursach i quizie świątecznym. Dzieci były zachwycone, a Wasi koledzy - "Mikołaje" mogli wykazać się talentem organizacyjnym.

Mieliśmy również gości z portalu internetowego www.tychy.pl, którzy zamieścili notatkę o naszej imprezie  >>>

  więcej zdjęć >>>


Kwesty uliczne pod hasłem "Czerwonokrzyska Gwiazdka 2010"

W dniach 30.11 – 3.12 Szkolne Koło PCK we współpracy z Zarządem Rejonowym zorganizowało kwesty uliczne pod hasłem "Czerwonokrzyska Gwiazdka 2010".

W zbiórce wzięło udział 76 chętnych osób. Wszyscy uczniowie spisali się dzielnie kwestując na siarczystym mrozie, zebrano łącznie 2100 zł, niektórzy uzbierali imponujące kwoty. Rekordziści to:

 1. Pryczek Adrian, Przyborowski Kamil                                      1f        200,00 zł
 2. Masny Martyna, Studzińska Karolina                                     1d        139,45 zł
 3. Albertusiak Agnieszka, Sałaciak Dominika, Stachura Dorota   1au      124,42 zł
 4. Semla Dawid, Szega Bartłomiej                                            1f        106,00 zł
 5. Adamska Aleksanda, Gamza Krzysztof                                  1f        104,26 zł
 6. Gaczorek Edyta, Golda Gabriela                                           1d        102,91 zł
 7. Dyczka Dariusz, Grabowski Michał, Sornek Michał                  1d        100,64 zł

Dzięki osobom, które wzięły udział w tej szlachetnej akcji, będzie można pomóc rodzinom 25 uczniów naszej szkoły. Będzie to pomoc rzeczowa w postaci paczek świątecznych. Wszystkim ludziom wielkiego serca serdecznie dziękuję!

   więcej zdjęć >>>

Akcja honorowego krwiodawstwa

26 października odbyła się XV Otwarta Akcja Honorowego Krwiodawstwa PCK. Akcja cieszyła się jak zwykle dużym zainteresowaniem, wielu młodszych uczniów przyszło kibicować starszym kolegom. 
Do akcji przystąpiło ponad trzydzieści osób, jednak ostatecznie krew oddało 20 uczestników. Oprócz uczniów w akcji wzięli udział  nauczyciele i goście. Wszyscy zostali przebadani i otrzymali wyniki morfologii krwi.
Krwiodawcy oddali 8,103 litra krwi !!!
Na wiosnę planujemy kolejną akcję, na którą wszystkich serdecznie zaprasza Szkolne Koło PCK.

   więcej zdjęć >>>

Wydarzenia w roku szkolnym 2008/2009:

Zbiórka świąteczna

11 grudnia Szkolne Koło PCK zorganizowało sprzedaż gorącej mini pizzy.
Dochód z akcji jest przeznaczony na Świąteczną Akcję Pomocy Uczniom Naszej Szkoły.

XI Akcja Honorowego Krwiodawstwa

6 pażdziernika odbyła się, z inicjatywy Szkolnego Koła PCK, 11 Akcja Honorowego Krwiodawstwa


Zdjęcia >>>  [2010/2011] [2009/2010] [2008/2009]  [2007/2008]  [2006/2007]