Curacao 2023

Relacja

W kwietniu br. kolejna grupa nauczycielek naszej szkoły udała się z wizytą na Curacao (zamorskie terytorium Holandii). Głównym celem wyjazdu na holenderską wyspę było odbycie 40-godzinnego stażu branżowego w cukierni Kuki Monster w Willemstad (stolica Curacao).
Podczas pobytu nauczyciele pomagali pracownikom cukierni w produkcji wyrobów cukierniczych, doskonaląc umiejętności zawodowe (sporządzanie tradycyjnych tortów, ciast i ciasteczek, przygotowywanie mas do tortów i ciast, dekorowanie gotowych wyrobów; poznanie nietypowych składników używanych w produkcji cukierniczej), językowe (język angielski, podstawy języka papiamento i holenderskiego) oraz interpersonalno-społeczne (umiejętność pracy w grupie, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność planowania czasu i organizacji zajęć). Staż stał się również okazją do wymiany doświadczeń dotyczących urządzeń oraz metod i technik stosowanych w technologii cukierniczej w Polsce i na wyspie. Wartością dodaną wyjazdu była realizacja programu kulturowego.

Przeczytaj relacja uczestniczek wyprawy na Karaiby »»»

staż   zdjęcia »»»


Regulamin »»»

Wniosek »»»

Curacao 2022

KARAIBSKI SEN….

Na przełomie września i października br. nauczyciele naszej szkoły (p. Dyrektor, Joanna Żebrowska, p. Anna Czardybon oraz p. Dorota Pardon) udali się z wizytą na Curacao (zamorskie terytorium Holandii). Głównym celem wyjazdu na holenderską wyspę było przygotowanie staży dla uczniów. Podczas pobytu nauczyciele spotykali się z przedstawicielami organizacji pośredniczącej (Travelmania Netherlands), w tym z p. Sergio Perezem (rezydentem na Curacao i przyszłym opiekunem młodzieży). Każdego dnia wizytowano przykładowe miejsca przyszłych praktyk dla gastronomów i hotelarzy. Gospodarze pokazali również miejsca, w których młodzież prawdopodobnie zostanie zakwaterowana (szczegóły wciąż jeszcze są negocjowane). czytaj dalej »»»

Curacao  zdjęcia »»»