Język angielski w kuchni i restauracji        

     

Podczas warsztatów "Język angielski w kuchni i restauracji" organizowanych w naszej szkole, uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje kulinarne jak również zwiększyć swoje szanse na rynkach zagraniczne dzięki nauce praktycznego języka angielskiego zawodowego. 

Zajęcia odbywały się w blokach pięciogodzinnych (5 razy 45 min.), powiązanych tematycznie. Każde spotkanie poświęcone było przygotowaniu potraw według przepisów różnych kuchni europejskich i obsłudze w restauracji. Zajęcia były wspomagane przez wykorzystanie pomocy dydaktycznych, takich jak: fachowe podręczniki, słowniki restauracyjne, książki kucharskie angielskie i polskie oraz płyty DVD i CD. Młodzież
miała okazję zaznajomić się z angielską wersją przepisów kulinarnych i właściwą kolejnością wykonywanych czynności kuchennych.

Poprzez stworzenie sytuacji, w której młodzież realizowała swoje zainteresowania przygotowując potrawy według różnych przepisów kuchni europejskiej, powstał przyjazny klimat do uczenia się języka w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Poprzez wielokrotne powtarzanie potrzebnych do komunikacji zwrotów młodzież w sposób naturalny przyswoiła sobie praktyczną wiedzę z języka angielskiego.